דומיין בעברית – האם באמת זה מקדם אותנו ?

כידוע לכם שמות דומיין בעברית הפכו לטרנד בייחוד בשנתיים אשתקד כשרשמי המתחמים כגון LiveDns וכמותם החלו במכירת שמות דומיין בעברית .
הטרנד הנ”ל החל לפרוץ עכב תודעת הקידום והאופטימיזציה בשפה העברית ומקדמי אתרים התנפלו על רכישות של דומיינים בעברית . האם זה אכן מוצדק ? תישארו איתנו !

לקחנו את הנושא של שמות מתחם בעברית למבחן , בדקנו מספר ביטויים בעברית , בתוצאות החיפוש וקיבלנו את התוצאות הבאות  :
בחרנו בשלושה נושאים משותפים לחיי כולנו שנחשבים לתחרותיים בתחום הקידום הישראלי : הכרויות , עיצוב אתרים, נדל”ן .

בחיפוש אחר ביטויים אלה ב Google.co.il גילינו שאין אף לא תוצאה אחת המכילה שם דומיין בעברית ונמצאת בשלושת העמודים הראשונים .

בדקנו את דעתם של מומחים נוספים בתחום הקידום , לגבי שמות מתחם בעברית , וראינו שאף אחד לא ממש ממליץ על שימוש בשמות דומיין בעברית .
כמו כן ,ישנה סברה שגוגל מעניש שמות דומיין בעברית , או לפחות חלק מהם. (ניתן לקרוא על כך גם בבלוג של פבל) .

מהם אם כך החסרונות של שמות דומיין בעברית  ?  כחברה שעוסקת הן בקידום והן בפיתוח ועיצוב אתרים , נוכל לומר לכם שנתקלנו בלא מעט בעיות של תאימות בין תרגום הדומיין בדפדפנים שונים , למשל אם תשימו לב באקספלורר השם דומיין לא מתורגם למחרוזת ה UNICODE שלו . בעיות כאלה גורמות לתקלות בהעברת מידע בין פלאש למשל לאותו דומיין בעברית , כמו כן ישנן עוד שורה של תקלות כגון , קישורים שאנו מקשרים לשמות הדומיין צריכים להיות מתורגמים נכון . ומי המציא את כתיבת שם המתחם בעברית בדפדפן ? שימו לב שהנושא ממש לא נוח לשימוש – מעבר בין אנגלית בכתיבת ה WWW  לעברית , וחזרה על מנת לרשום את הסיומת (co.il / com ) .

מסקנה, הימנעו מרכישת שם דומיין בעברית (אגב גם העלות יקרה , והחידוש יקרים) , והתמקדו בבחירת שם דומיין מתאים באנגלית .

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)